חפש  
 

ברוכים הבאים
    למרכז האירועים בקיבוץ מזרע
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> "העדות"
 
הקרנת טרום בכורה והרצאה של עידית פרי

יום ו' 17/11  10:00

45 ש"ח כולל שתיה חמה וכיבוד קל
העדות. 
 
סרט הביכורים של עמיחי גרינברג
המבוסס על סיפור אמיתי.
הסרט "העדות" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי
בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-33 חיפה

 

יואל (בגילומו של אורי פפר), הוא חוקר שואה, נמצא בעיצומו של מאבק משפטי סביב פרשת רצח אכזרי, שהתרחשה באוסטריה בשלהי מלחמת העולם השנייה. במהלך חקירת הפרשה הוא נחשף לעדות חסויה שסודקת את זהותו ואת אורח חייו. יואל מבין שחשיפת האמת מוליכה אותו לדרך שאין ממנה חזרה. כהיסטוריון, שמחויבותו לאמת היא מוחלטת, יואל ממשיך בחקירה, גם במחיר קריסת חייו האישיים והמקצועיים
. 
הסרט "העדות" התקבל למסגרת הרשמית של פסטיבל ונציה וישתתף בתחרות ה"אוריזונטי" היוקרתיתOrizzonti Competition) ). הסרט בכיכובם של אורי פפר ורבקה גור יוקרן בבכורה עולמית במהלך הפסטיבל שמתקיים בין ה-30/8 ל-9/9. סיפור החקירה בסרט מבוסס על מקרה אמיתי של רצח מחריד של יהודים שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השניה בשדות כפר קטן באוסטריה ששמו רכניץ. במאי ותסריטאי הסרט עמיחי גרינברג, שזהו סרטו הארוך הראשון, חקר את המקרה וביקר בכפר שבשדותיו עדיין מחפשים כבר מעל 70 שנה את קבר האחים.במרכז הסרט עומד היסטוריון, הנלחם בהכחשת הטבח נגד כוחות עוצמתיים שמשרתים אתהשיכחה והנורמליזציה. במהלך החקירה מגלה ההיסטוריון,שמגולם ע"י השחקן אורי פפר בתפקיד מרשים ומצמרר, שגם במשפחתו חבוי סיפור מוכחש.
הסרט נמכר להפצה בארה"ב ומדינות נוספות בעולם, וייצא לבתי הקולנוע בארץ בסתיו הקרוב. את הסרט הפיקו יואב רועה ואורית זמיר, והוא נתמך ע"י המיזם לקולנוע ירושלים, קרן הקולנוע הישראלי, קרן הקולנוע האוסטרית, YES ושידורי קשת.
 
מאמר שפורסם בהארץ לפני כחודש בנוגע לפרשה: http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/.premium-1.4194142
 
עוד משתתפים: רבקה גור, ליה קניג, חגית דסברג, שמוליק עצמון ועוד

ישראל, 2017, 94 דקות.


...
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
 
לייבסיטי - בניית אתרים