חפש  
 

ברוכים הבאים
    למרכז האירועים בקיבוץ מזרע
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> "להתאגרף לחיים" - עם עידית פרי
 
הקרנה מיוחדת ליום הזכרון לשואה ולגבורה
עם עידית פרי
"להתאגרף לחיים"
על מאבקו של העיתונאי נח קליגר לשרוד.

יום ה' 2/5 19:30
כניסה 45 ש"ח
לחץ קסט לחץ כאן
להתאגרף לחיים


סרטו של אורי ברדה על סיפור חייו יוצא הדופן של נח קליגר , מבכירי עיתונאי "ידיעות אחרונות" וותיק העיתונאים בארץ, הסרט המרתק מביא את סיפורו של הנער מבלגיה, שנהיה מתאגרף בעל כורחו כדי לשרוד את התופת של אושוויץ. הנער שהבריח ילדים יהודים מצרפת לשווייץ, נתפס על ידי הגרמנים ונשלח למחנה המוות, שם התאגרף על חייו ושרד, חזר לצרפת וסייע לארגון ההגנה להבריח יהודים עד שעלה בעצמו לישראל על סיפון האונייה אקסודוס.

לימים סיפר קליגר: "שלושה קצינים נכנסים לַביתן ושואלים: 'מי מכם יודע להתאגרף?' סאלי, שהיה אלוף הולנד, וסאם הענק, שהיה תקוותה הבאה של הולנד באגרוף, מיד מרימים יד. ואני, נער בן 16, אין לי מושג באגרוף, ועד היום איני יודע מדוע, מרים את ידי גם כן. אחד הקצינים רושם את שמותינו, ואומר: 'מחר ניקח אתכם למבחנים, אוי למי ששיקר!'

"למחרת בבוקר שני קצינים נכנסים לביתן, קוראים בשמות שלושתנו. אנחנו נכנסים פנימה ומוצאים את עצמנו בתוך אולם המכיל ציוד מושלם לאימוני אגרוף. התמונה לכאורה הייתה נראית נורמלית לולא העובדה שהביתנים נמצאים במחנה המוות אושוויץ, הקצינים הם קציני אס-אס. ושלושתנו - יהודים, חלק מהטרנספורט שהגיע אתמול מבלגיה".
נח קליגר הלך לעולמו בגיל 92, בדצמבר 2018

 

 

לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
 
לייבסיטי - בניית אתרים