חפש  
 

ברוכים הבאים
    למרכז האירועים בקיבוץ מזרע
 





להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> "טוב למות?!"
 

טוב למות ?!

סרט ומפגש עם הבמאי איתי לנדסברג נבו

 

רביעי 22.5.2019, 20:00 | אולם המופעים מזרע

כרטיס: 40 ₪

 

יוסף טרומפלדור היה חייל לוחם, פועל חקלאי, מנהיג ציוני  וסוציאליסט – עוד בחייו הפך לאחת הדמויות הסמליות ביותר של העם היהודי. 

האלוף ישראל טל (טליק), ראה בטרומפלדור את "גדול הגיבורים של תחיית ישראל".

סיפור חייו גילם את תמצית המאבק של היהודים בכלל והתנועה הציונית בפרט לחידוש ההתיישבות בארץ ישראל. אישיותו הכריזמטית ופרשת חייו ומותו עיצבו סמל ומופת שעליו גדלים דורות של ילדים וחיילים.

 

טרומפלדור הלוחם – הצטיין כבר במלחמת רוסיה-יפן (1904), נפל בשבי ביפן וכבר שם הפך למנהיג השבויים היהודים, שירת בגדוד נהגי הפרדות שלחם במלחמת העולם הראשונה בגליפולי (1915), פעל למען ארגון הגנה עצמית ליהודי רוסיה (1918) ניסה לארגן קבוצה שיתופית להתיישבות בארץ ישראל, השתתף בהקמת הקומונות הראשונות, הקמת גדוד העבודה, עבד ולחם עד מותו המפורסם בתל חי. שם תבע את הביטוי שנצרב בתודעתו של עם שלם לדורות: "טוב למות בעד ארצנו" ויש מי שמצטט "אין דבר, כדאי למות בשביל הארץ".

עבור רבים  היה ברור אז שטרומפלדור לחם למען החיים והחירות. התשובה לשאלה "על מה אנחנו נהרגים?" הייתה מובנת מאליה, אך האם היא מובנת גם היום?

 

הסרט על טרומפלדור הוא סיפור הביוגרפיה המרתקת של האיש וסיפורם של חללי תל יוסף לאורך כמאה שנה שכל אחד מהם נשא משהו מה DNA של המיתוס.

זהו בעצם סרט  על ההיסטוריה של תקומת מדינת ישראל ועל הדילמה – על מה אנחנו נהרגים? האם "טוב למות"? בעד ארצנו? בקרבות מיותרים ומלחמות ברירה וחוסר ברירה, באסונות ותאונות ובהחלטות מנהיגות קשות וקונטרוברסליות, שאלת המוות תמיד עומדת מול המחיר והמטרה.

 

האם "טוב למות " היא צוואתו הפטריוטית של יוסף טרומפלדור, או קללה לדורות?

לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
 
לייבסיטי - בניית אתרים